JAK VYBRAT KOTEL

Jak správně vybírat kotel na tuhá paliva?

Samozřejmě se musíte nejdříve rozhodnou, kolik do topidla chcete a můžete investovat.

Má to být lokální topidlo jako "krbová kamna", nebo "krbová kamna s výměníkem" na připojení radiátorů.

Potom to může být v další fázi "kotel na tuhá paliva", nebo "automatický kotel na tuhá paliva" nebo "automatická krbová vložka na peletky"

To vše najdete na našich stránkách www.kotle-montaz.cz  nebo www.topto.cz

Samozřejmě potom řešíte vlastní montáž, nebo montáž našími topenáři.

 

Jestliže topíte na tuhá paliva, vyžadujete pohodlí a uvědomujete si tlak na současné požadavky na ekologii, potom jsme tu právě pro Vás.Automatické kotle na tuhá paliva na našich stránkách jsou charakterizována přesným dávkováním paliva a množstvím vzduchu v závislosti na druhu a kalorické hodnotě výkonu paliva.

Hlavní důraz je kladen na tepelnou účinnost kotle v závislosti na ekologickou šetrnost k životnímu prostředí. Velkou předností našich kotlů je skutečnost, že při provozu lze využívat automatický provoz hořáku řízeného řídící jednotkou za podpory ventilátoru, lze kdykoliv vložit štípané dřevo a to bez jakýchkoliv úprav kotle. Po rozhoření dřeva podavač samočinně vypne a hoří dřevo. Po dohoření dřeva automat zapne a pokračuje standardní automatický proces. Kotle mají možnost volby na letní provoz pro případ ohřevu vody. Hořák spaluje i mour a těžká paliva - topné kaly. Po dohodě lze doplnit kotel adaptérem pro spalování obilnin, řekpy, hořčice atd...